Alfrink College Zoetermeer

School voor havo, vwo en tvwo

Werflaan 45 2725 DE Zoetermeer 079 - 3306666

Onze leerlingen machen mit

Home > Nieuws Onze leerlingen machen mit

Ooit het Duitse drankje Malz geprobeerd? Nee? Voor de meeste leerlingen was het op dinsdag 10 mei ook de eerste keer dat ze dit Duitse drankje, alcoholvrij uiteraard, mochten proeven. Tijdens een bijzondere les ‘Landeskunde’ konden de leerlingen kennis maken met een aantal Duitse specialiteiten. Vooral de Bionade, Almdudler en de bekende Apfelschorle vielen goed in de smaak. Alex en Karo van Mach-Mit-Mobil (namens het Duitse Goethe-Institut) hadden niet alleen Duitse drankjes meegenomen, maar ook verschillende activerende opdrachten voor de klassen 3VA, 3VB en 3VE. De teams, met namen zoals Quatsch, Krass en Liebe, gingen aan de slag met Duitse uitvindingen (zoals der MP3-Spieler) en Duitse bedrijven (Porsche, Audi, etc.). Verder puzzelden ze Duitsland in elkaar en bedachten ze argumenten waarom Duits voor Nederlanders zo'n ontzettend belangrijke taal is. De drie beste teams ontvingen aan het einde van de les een heerlijke prijs: Gummibärchen und Schokolade! Het was voor zowel de leerlingen als de docenten een heel vermakelijke les. En ook al was Malz niet het favoriete drankje van de meesten (“dit is echt heel vies!”), toch was iedereen aan het einde van de les positief: "Die Stunde hat viel Spaß gemacht!"

Naar nieuwsoverzicht donderdag 12 mei 2016